KETMAK, Fuarda Filtre Presini tanıttı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
KETMAK, Fuarda Filtre Presini tanıttı
Abone ol
Atık su arıtma ve maden susuzlaştırma alanlarında faaliyet gösteren KETMAK Genel Müdürü Nilgün Solak, çamur pompalarını ve redüktörlerini de fuarda sergiledi

Atık su arıtma ve maden susuzlaştırma alanlarında faaliyet gösterdiklerini belirten Sayın Turhan, sektöre mermer arıtma çalışmaları ile dahil olduklarını söyledi. Şu an atık ve cevher susuzlaştırma alanlarında daha aktif olduklarını ifade ederken, fuara katıldıkları tüm ürünlerin kendi imalatları olduğundan bahsetti. 

2022 Maden Türkiye Fuarı’nda öncelikli olarak “Filtre Pres” ürününü öne çıkarmak istediklerini belirtirken, bu ürünün KETMAK için amiral gemisi statüsünde olduğuna da değindi. Bunun yanı sıra fuar alanında çamur pompalarını ve redüktörlerini de tanıtmaktadırlar

Devletten talep ve beklentileri sorulan Nilgün Solak Turhan şu şekilde yanıt verdi; “Devletten her türlü desteği beklemekteyiz. Vizeyle ilgili çok büyük problemler yaşıyoruz. Yurt dışına tesis sattığımız zaman kurulma işlemi için elemanlarımızı vize alamadığımız için gönderemiyoruz. İthalat kısmında ise her yıl ilave gümrük vergileri ile karşılaşıyoruz. Bazı ürünlerde yurtdışına bağlıyız ve bunlar için kolaylık bekliyoruz.”

Firma bünyesinde satışa çıkarılan, maden alanlarında kullanılan sığınma odası ürünleri için de devletten destek beklediklerini belirten Turhan, kömür madenlerinde de sığınma odalarının zorunlu hale gelmesini ve uygulamayanlar için gerekli yaptırımların alınması gerektiğini de sözlerine ekledi. 

Nilgün Solak TURHAN ile gerçekleştirdiğimiz Röportajımızı detaylıca okumak için lütfen tıklayın.

Etimaden Bandırma Bor Karbür Üretim Tesisi AçıldıÖnceki Haber

Etimaden Bandırma Bor Karbür Üretim Tesi...

Bor karbür nedir? Bor karbür nerelerde kullanılır?Sonraki Haber

Bor karbür nedir? Bor karbür nerelerde k...