Siro Batarya Fabrikası nerede? Siro Energy detayları

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Siro Batarya Fabrikası nerede? Siro Energy detayları
Abone ol
Togg'un seri üretime geçmesiyle birlikte, Siro Silk Road Temiz Enerji Batarya modül ve paketlerinin seri üretimi ve teslimatı da hız kazandı. Peki kimdir Siro?

Yüksek nikel içerikli Li-Ion NMC batarya modül ve paketleri üretiliyor

 

 

Türkiye ve çevresindeki ülkelerde otomotiv ve otomotiv dışı uygulamalar için enerji depolama çözümleri geliştirmek üzere Togg ve Farasis Energy'nin yüzde 50-50 ortak girişimle kurduğu Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri, Gebze'deki Batarya Geliştirme Merkezi'nde Ağustos 2022’de üretmeye başladığı batarya prototiplerinin testlerini ve batarya özel homologasyonunu başarıyla tamamlamış, ardından ocak ayında devreye aldığı hatta, Togg'un seri üretime geçmesiyle birlikte mart ayında batarya modül ve paketlerinin seri üretimine de geçmişti.

 

Togg akıllı cihazları için Farasis Energy'nin en son teknolojisine dayalı yüksek nikel içerikli Li-lon NMC batarya modül ve paketleri üreten Siro, 2023 yılında Togg'un üreteceği 28 bin akıllı cihazın batarya paketlerinin teslimatlarını Togg üretim planları doğrultusunda yapmakta.

 

2024 sonunda Siro Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü'nde üretim

 

Siro, 2024 yılı sonu itibarıyla kendi kampüsünde üretime devam edecek.

 

Gemlik'te, Togg sahası yanında 607 bin metrekarelik Siro Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü için ÇED olumlu raporu, imar planı onayları ve inşaat ruhsatı alındı. Hücre, modül ve paket üretimlerinin yapılacağı Siro Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü inşaatı ise 24 Nisan'da başlamış bulunuyor.

 

Siro, halihazırda geliştirme faaliyetlerine başladığı son nesil, yüksek enerji yoğunluğuna sahip batarya hücrelerinin üretimine 2026 yılı itibarıyla başlayarak yenilikçi batarya hücresi de dahil olmak üzere bölgenin önemli bir entegre enerji depolama oyuncusu haline gelecek. Böylece Türkiye, az sayıda ülkede bulunan hücre geliştirme ve üretme yetkinliğine sahip olacak.

 

2031 yılı itibarıyla üretim kapasitesi yıllık 20 GWs’e ulaşacak olan Siro, geliştirdiği tüm ürün ve çözümlerin fikri mülkiyetine de sahip olacak.

 

Türkiye'nin yanında bölgede 120 ülkeden de doğrudan sorumlu olarak otomotivin yanı sıra mikromobilite, endüstriyel uygulamalar, deniz taşıtları, yenilenebilir enerji için sabit enerji depolama uygulamalarıyla geniş bir alanda hizmet verecek.

Afyon’da Jeotermal kaynaklı TDİOSB kuruluyorÖnceki Haber

Afyon’da Jeotermal kaynaklı TDİOSB kurul...

Dünya Bankası Uyardı: 2023’te Metal Fiyatları…Sonraki Haber

Dünya Bankası Uyardı: 2023’te Metal Fiya...